Opal pencerelerle noktalanmış doğal taş mozaik cephe

0 88

Seul’ün yaklaşık 25 kilometre güneyinde bulunan gelişmekte olan Gwanggyo şehrinde, gri ofis binaları ve diğer beton yapılar arasında üst düzey bir Kore mağazası bulunmaktadır. 

OMA / Chris van Duijn tarafından tasarlanan Galleria alışveriş merkezi, tam üçgenlere kesilmiş nötr tonlu taşlardan oluşan mozaik bir cepheye sahiptir. Bir dizi geometrik, opal pencere, kubbe benzeri koridorlardan geçenlere gelişen şehrin faaliyetlerine bir göz atmanızı sağlar.

OMA, bir açıklamada binanın kısmen küçük bir su kütlesini çevreleyen kentsel bir yeşil alan olan Suwon Gwanggyo Göl Parkı’ndan esinlendiğini söyledi. Çatı bahçesi ile tamamlanan yapı, tüketicilerin alışveriş yapması ve halka açık kültürel faaliyetler için alan belirlemiştir.

Ayrıca önde uluslararası firma yeniden tasarlanması için New Museum New York, lamine cam ve metal örgü yapılmış bir 60.000 metrekarelik yapı ile mevcut bina yerini alacak bir proje. Onun çalışmaları , Amsterdam RAI Otel nhow bile topladı son aday tarafından her yıl ihsan edilir Altın Amsterdam Mimari Ödülü 2020 için Mimarlık Amsterdam Centre . OMA’nın yaklaşan projelerini takip etmek için Instagram’a gidin . ( designboom aracılığıyla )

Yorumlar
Loading...
Enable Notifications    Ok No thanks