Etnik köken tahmin uygulaması Ethnicity Estimate Gradient app

0 821

Gradient uygulaması tekrar viral hale geldi. Daha önce, kullanıcıların hangi ünlülere benzediğini bulmaya çalışıyordu. Yeni bir özellik sayesinde Yüzünüzün DNA testi ve etnik kökeninizi tahmin etmenize olanak tanıyor

Uygulama iOS ve Android’de indirilebilir . “Geçmiş köklerinizi” bulmak için “Dene” yi tıklayın ve bir fotoğraf yükleyin. Analiz ettikten sonra, bir galeriye kaydedebilir ve sosyal ağlarda yayınlayabilirsiniz.

etnik köken tahmini-2

Bu Gradient’in ilk viral başarısı değil. Eylül 2019’da, uygulama iki gün içinde Ukrayna’daki App Store zirvesine girdi ve Ekim ayında, “Hangi ünlüye benziyorsun?” İşlevi sayesinde ABD’de birinciliğe ulaştı.

etnik köken tahmini-1

Gradient’in kurucu ortakları Ukraynalı Vladislav Urazov ve Rus Bogdan Matveev. Daha önce, saç boyama için viral bir fotoğraf editörü olan Teleport projesinde birlikte çalıştılar . Snap, 2017’de uygulamayı 8 milyon dolara satın aldı .

Ve eşleri yeni bir şirket olan ABD kayıtlı Ticket Ay, Inc. Delaware. Orada, Urazov CEO ve Matveev ise teknik müdür. 2019 yılında şirketin Moskova ve Odessa’dan yaklaşık 15 geliştiriciye sahip olduğunu bildiriyor .

Yorumlar
Loading...